Taśmy – jaki typ kupić?

Wyrażenie taśmy samoprzylepne jest niezmiernie wszechstronne więc naturalnie pod takim określeniem byłaby możliwość sklasyfikować dużą liczbę ich wariantów. Z wiadomych powodów zaprezentujemy tu wyłącznie te będące wykorzystywane do zabezpieczania kartonów oraz rozmaitych paczek, określane taśmami pakowymi. Przytoczone poniżej informacje, mogą wesprzeć w dobieraniu modelu, który to będzie najbardziej odpowiedni pod względem jakościowym a także cenowym.

Nadrzędny podział oraz przeznaczenie taśm klejących

AKRYL – najpowszechniejsze taśmy klejące i najpowszechniej sprzedawane również w naszym zakładzie z racji na znikomą cenę. Podstawą jest tu wodny klej na bazie akrylu, jaki świetnie sprawdza się po pierwsze na delikatnych a do tego relatywnie śliskich płaszczyznach (kwit, folia itp.). Przeznaczone są do wykorzystywania w temperaturach powyżej zera oraz wszędzie tam, gdzie bynajmniej nie jest żądana odporność na wodę.

TECHNOLOGIA HOT MELT – użyty lep, to kauczuk chemiczny ewentualnie sztucznie usprawniany. Oprócz wyższej opłaty, od taśm klejących akrylowych odróżnia je ociupinę mocniejsza siła klejenia, jednak nie aż tak, by przelicznik wartości do należności określić jako wspaniały. Bywają także wyjątkowo niepodatne na wilgotność jednak również sugeruje się stosowanie ich tylko w dodatnich temperaturach.

TECHNOLOGIA SOLVENT – są kosztowniejsze od wyżej przedstawionych jednakże tworzą niewątpliwie najlepszy stosunek jakości do wartości. Najwyższą przyczepność daje lep z kauczuku naturalnego, dzięki jakiemu doskonale działają tak na gładkich, jak i nierównych powierzchniach. Tuż po sklejeniu są trudno odrywalne i odporne na wilgotność. Istotne znaczenie posiada także to, że da radę je stosować i bynajmniej nie odklejają się w ujemnych temperaturach. Wykorzystujemy taki model taśm, szczególnie do zaklejania pakunków.

Nim wyselekcjonujesz oraz zamówisz – fachowe rady

W przypadku gdy zmóżdżasz się nad wyborem szczególnego wariantu taśm klejących lub chcesz skorzystać z oferty innego sprzedawcy, zaznajom się z tymi wskazówkami:

Nie wybieraj taśm klejących marki NoName! – zwykle najtańsze, niewiadomego pochodzenia ewentualnie importowane z Chin i najniższej jakości:

  • minimalny czas przydatności – od razu tracą cechy
  • konieczność zaklejania dookoła całej paczki – 2 x większe zużycie
  • zakleisz karton po południu a rankiem odklejona taśma pakunkowa będzie leżała z boku
  • nieczęsto mają faktycznie taką długość, jaka jest podawana
  • zamiast przyoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz większe koszta + problemy

Wpis gościnny: Producent taśm Protape

Rate This Article
Author

jakub.oleksinski@gcds.eu

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.