Pionierskie narzędzia reklamowe

Zawsze, gdy wybieram się na shopping do sklepu to rozumiem, że jestem zobowiązana zabrać swoją foliówkę Czemu to robię? Nie z powodu że przykro mi wydać tych paru groszy na torbę foliową ale dlatego, iż nie chcę sprawiać coraz istotniejszego kłopotu naszej matce naturze. W kuchni mam specjalną szafkę, która przepełniona jest biodegradowalnymi reklamówkami foliowymi. Bywają one pokryte grafikami, które od razu polepszają mi nastrój Kto nie preferowałby wydawać pieniędzy w gronie ulubionego Misia Uszatka
W tamtym roku wprowadzone zostało prawo, które traktuje, że każde torby jednorazowe rozdawane w punktach usługowych będą specjalnie płatne. Dotychczas każdy, kto robił szopping dostawał zrywki niedpłatnie co łączyło się z ich szerokim zużyciem. Według przeprowadzonych badań ilość zużytych toreb foliowych na pojedynczą osobę wynosiła 198 rocznie, co jest liczbą bardzo wysoką.

Dzięki wprowadzonym przepisom oraz zwiększeniu się świadomości ludzi zaczęły powstawać przedsiębiorstwa które zdecydowały zmienić nieco w owym temacie. Jaki motyw miałaby produkcja reklamówek powstałych z towarów niekorzystnych dla otoczenia? Wtedy wprowadzone zapisy prawne nie realizowały swojego założenia w 100%, bo jak dobrze wpłynąć na środowisko naturalne miałoby jedynie ograniczenie liczby reklamówek, które produkowane są ze złych substancji? Stąd też, idąc za najnowszymi kierunkami, postanowiłem zacząć korzystać tylko z siatek, które skonstruowane są z biowchłanialnych materiałów.

Pamiętam dobrze, że przedstawienie opłat za reklamówki w hipermarketach spotkało się początkowo z dużym oburzeniem i niezrozumieniem Ludzie buntowali się, po co teraz rząd nakazuje im ponosić opłaty za coś, co od zawsze było darmowe. Na szczęście jednak znacząca część ludzi natychmiast przekonała się, iż to nie tylko debilny wymysł, ale naprawdę warta uwagi kampania społeczna. W pozostałych krajach globu już zdecydowanie wcześniej został przedstawiony taki przepis jednak raduję się, że przyszedł on w rezultacie i do Polski. Jak to się zwykło powiadać lepiej późno niż wcale.

Obecnie całkowicie eliminowane są z rynku sklepy które parają się produkowaniem toreb foliowych z substancji szkodliwych dla planety Jako aktywny miłośnik przyrody raduję się tymże faktem niezmiernie, bowiem to faktycznie mała rzecz, która może wiele zmienić. Sytuacja ta przypomina mi nie tak odległą przeszłość kiedy to wprowadzone zostały żarówki energooszczędne. Początkowe niezrozumienie także było potężne, na szczęście wszyscy bardzo dokładnie kojarzą już, że owo niewielkie poświęcenie, ale wielki skok w drodze o opiekę nad naszą planetą. Mam nadzieję, iż w naszym prawie pokaże się wiele więcej takich zapisów i nowelizacji, które sprawiają, że planuję zostać w rodzimym cudownym regionie oraz upajać się spokojnie prowadzonym bytem zgodnie z prawami natury.

Rate This Article
Author

webmaster@gcds.eu

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.