Posadzki anhydrytowe w bloku oraz każdym wnętrzu
Posadzka jest jednym spośród najważniejszych elementów budowlanych. Rzeczą składową stanowiącą o jej jakości jest wylewka. Odpowiednio zrobiona wylewka powinna być wolna od spękań, równa, odporna na obciążenia a do tego względnie natychmiast schnąć. W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka potrzebuje przewodzić ciepło instalacji cieplnej.
Nienagannie równe i jednolite podłogi
Zaletą wylewki anhydrytowej jest prawie idealnie prosta a także jednolita nawierzchnia. Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej faktyczne właściwości samopoziomujące, co umożliwia uzyskać nienagannie płaskie a do tego gładkie powierzchnie. Wykonanie wylewki jest bajecznie łatwe. Bynajmniej nie wymaga stosowania profesjonalnych narzędzi, z tego powodu da radę ją wykonać samodzielnie, ograniczając tym samym koszt prac remontowych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej bynajmniej nie powstaje powłoka spieku, a co za tym idzie nie wymusza ona dodatkowego wygładzania. Przykłady porządnych realizacji: posadzka anhydrytowa – zobacz tutaj.
Niedługi okres realizacji
Wylewkę anhydrytową wykonuje się wyjątkowo bezproblemowo oraz szybko. Etap budowy domów uległ w poprzednich miesiącach wielkiemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i wykonawca poszukuje techniki, która ułatwia uzyskanie założonego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej przynosi możliwość wykonania ogromnych nawierzchni w niedługim czasie oraz przy zaangażowaniu relatywnie niedużych sumptów robocizny.
Niedługi okres suszenia
Niezwykle ważną cechą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres wysychania. Zależny on jest od 3 istotnych czynników: grubości wylewki, temperatury pomieszczenia oraz rotacji powietrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, iż możemy przygotowywać je w mniejszych warstewkach (np. na warstewce styropianu starczy wyłącznie trzy i pół milimetra). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych nie wymuszają okresu konserwacji. Oznacza to, że już po 2 dniach od położenia można dom wietrzyć, tworząc przeciągi.
Reasumując, minimalna grubość oraz opcja stosunkowo szybkiego wietrzenia owocują, iż okres suszenia wylewek anhydrytowych ulega gwałtownemu skróceniu w przyrównaniu do dawnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych stworzonych na ocieplaniu podłogowym okres czasu wysychania jest jeszcze szybszy, bowiem już 7 dób od przygotowania można uruchomić nagrzewanie (wylewki cementowe tuż po 28 dobach). Szybszy czas schnięcia wylewki oznacza sposobność szybszego rozpoczęcia prac okładzinowych, innymi słowy ograniczenie czasu realizacji prac budowlanych.