Posadzki anhydrytowe w bloku oraz każdym wnętrzu

Posadzka jest jednym spośród najważniejszych elementów budowlanych. Rzeczą składową stanowiącą o jej jakości jest wylewka. Odpowiednio zrobiona wylewka powinna być wolna od spękań, równa, odporna na obciążenia a do tego względnie natychmiast schnąć. W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka potrzebuje przewodzić ciepło instalacji cieplnej.

Nienagannie równe i jednolite podłogi

Zaletą wylewki anhydrytowej jest prawie idealnie prosta a także jednolita nawierzchnia. Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej faktyczne właściwości samopoziomujące, co umożliwia uzyskać nienagannie płaskie a do tego gładkie powierzchnie. Wykonanie wylewki jest bajecznie łatwe. Bynajmniej nie wymaga stosowania profesjonalnych narzędzi, z tego powodu da radę ją wykonać samodzielnie, ograniczając tym samym koszt prac remontowych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej bynajmniej nie powstaje powłoka spieku, a co za tym idzie nie wymusza ona dodatkowego wygładzania. Przykłady porządnych realizacji: posadzka anhydrytowa – zobacz tutaj.

Niedługi okres realizacji

Wylewkę anhydrytową wykonuje się wyjątkowo bezproblemowo oraz szybko. Etap budowy domów uległ w poprzednich miesiącach wielkiemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i wykonawca poszukuje techniki, która ułatwia uzyskanie założonego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej przynosi możliwość wykonania ogromnych nawierzchni w niedługim czasie oraz przy zaangażowaniu relatywnie niedużych sumptów robocizny.

posadzki anhydrytowe

Niedługi okres suszenia

Niezwykle ważną cechą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres wysychania. Zależny on jest od 3 istotnych czynników: grubości wylewki, temperatury pomieszczenia oraz rotacji powietrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, iż możemy przygotowywać je w mniejszych warstewkach (np. na warstewce styropianu starczy wyłącznie trzy i pół milimetra). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych nie wymuszają okresu konserwacji. Oznacza to, że już po 2 dniach od położenia można dom wietrzyć, tworząc przeciągi.

Reasumując, minimalna grubość oraz opcja stosunkowo szybkiego wietrzenia owocują, iż okres suszenia wylewek anhydrytowych ulega gwałtownemu skróceniu w przyrównaniu do dawnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych stworzonych na ocieplaniu podłogowym okres czasu wysychania jest jeszcze szybszy, bowiem już 7 dób od przygotowania można uruchomić nagrzewanie (wylewki cementowe tuż po 28 dobach). Szybszy czas schnięcia wylewki oznacza sposobność szybszego rozpoczęcia prac okładzinowych, innymi słowy ograniczenie czasu realizacji prac budowlanych.

Rate This Article
Author

jakub.oleksinski@gcds.eu

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.