Koperty kurierskie – z czego są wytworzone i w jaki sposób się je wytwarza?

Koperty foliowe są innowacyjną oraz niezwykle bezpieczną formą zabezpieczania artykułów do transportu. Tymczasem wielu osobom nazwa ta nie nasuwa jakichkolwiek skojarzeń, więc znaczące jest, by wspomnieć z których materiałów wyprodukowane są koperty kurierskie oraz jak przebiega sam proces ich produkcji. Należałoby zaznaczyć, że skrupulatne opisanie pełnego przebiegu produkcji zajęłoby sporo czasu, ponieważ jest to rzecz dość złożona, dla tego też w dzisiejszym tekście poruszone zostaną tylko najważniejsze elementy, które to umożliwią zobrazować całe zjawisko.

Czym cechuje siÄ™ polimer etenu?

Polimer etenu jest plastycznym, woskowatym oraz termoplastycznym półfabrykatem, który nie posiada żadnego koloru. To z polimeru etenu, a konkretniej z jego granulek, wytwarza się foliopaki kurierskie, charakteryzujące się nieprzepuszczalnością wilgoci, co oznacza, iż jest to wyrób hydrofobowy. Jakby tego było mało materiał ten jest nieczuły na działanie ujemnych temperatur oraz roztworów lekko żrących, co powoduje, że produkt, który pokryty jest polietenem jest praktycznie w 100% ochroniony przed destrukcyjnymi działaniami.

Folia polietylenowa

Oczywiście z polietylenu nie wykonywuje się kopert foliowych, a z granulek. Płachta polietylenowa tworzy się techniką tak zwanego rozdmuchiwania bądź również upustu przemysłowego, co polega na tym, że poprzez obróbkę termiczną granulki są rozpuszczane.

Jak odbywa siÄ™ produkcja foliopaku kurierskiego?

Po pierwsze konieczne są do tej procedury profesjonalne maszyny do zgrzewania, które to z folii polietylenowej będą w stanie wyciąć właściwe kształty o rozmaitych rozmiarach. Początkowym etapem jest ułożenie płachty polietenowej na maszynie, która automatycznie składa ją we właściwy, wybrany przez nas kształt i zgrzewa rogi. Przygrzewanie jest niezwykle ważne, z racji na to że w następstwie mamy pewność, iż z wnętrza koperty foliowej nic nie wyleci i nie przepuści ona żadnej wilgoci do środka. Podczas procesu zgrzewania szalenie ważne jest niewątpliwie to, żeby zostawić jakąś krawędź wolną w tym celu, by mieć możliwość zapakowania do środka towary. W niezgrzanej części koperty umieszcza się paseczek z klejem, który osłania się po to, by w określonym momencie można go było zedrzeć i zabezpieczyć całość po opakowaniu przesyłki.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Autor gościnny: foliopaki producent emGRAF

Rate This Article
Author

jakub.oleksinski@gcds.eu

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.